0,- Kč
registrace / přihlášení: Zůstat přihlášen(a)
   

První napuštění bazénu nebo zprovoznění po zimě

První napuštění bazénu nebo zprovoznění po zimě
Koupací sezóna sice začíná dle počasí až tak v květnu, červnu, ale s čištěním a údržbou bazénové vody začínáme již zjara. V podstatě to znamená čím dříve se začneme o vodu starat tím dříve se budeme moci koupat v průzračné vodě.
Před napuštěním bazénu je nutné bazén důkladně vyčistit od všech nečistot (vodní kámen, prach, usazené řasy apod.) Pečlivé vyčištění zjednoduší další údržbu vody. Těsně před napuštěním vody potřete dno a stěny 10% přípravkem proti řasám.
Pokud máte fóliový či jiný bazén, který na zimu úplně nevypouštíte (většinou se jen upustí voda pod trysku aby v potrubí nezůstala přes zimu, ta by mohla zmrznout a potrubí potrhat), dopusťte vodu do bazénu tak, aby byla minimálně do půlky skimmeru (některé skimmery mají na sobě rysky s ukazateli min. a max. hladiny vody).
Když máte bazén napuštěný uveďte do provozu filtrační zařízení. Vysajte dno od nečistot vysavačem dna, zkontrolujte pH, to by se mělo pohybovat v rozmezí mezi 6,8 – 7,4 a ošetřete vodu chlórovými popř. jinými přípravky.
Pokud máte po zimě vodu hodně zelenou, je lepší mít pH spíše vyšší, chlór tak lépe působí na ničení řas, které zelené zbarvení způsobují. Zapněte si na vašem filtračním zařízení odvod vody rovnou do odpadu. Nedoporučujeme vysávat přes filtraci, zbytečně byste si hned zjara zanesli filtrační zařízení nečistotami a řasy by se v bazénu mohly opět rozptýlit.