Bezpečnost u bazénu
Několik rad pro bezpečnost u bazénu:
- Dávejte pozor na manipulaci s elektrickými přístroji u bazénu (rádio, klasický vysavač, elektrická sekačka, fén atd.). V žádném případě je nenechávejte u bazénu v pohotovostním stavu, a vůbec ne s dětmi. Některé čisticí přístroje používají bezpečných 12V, přesto je lepší tyto přístroje odpojit, než se začnete koupat.
- Pozor na chemii, jakákoli chemie pro údržbu bazénu je většinou v koncentrovaném stavu, a proto je vysoce žíravá a při špatném použití vysoce nebezpečná. Chemii uchovávejte zásadně mimo dosah dětí v originálních baleních, nejlépe na stejném místě. Dodržujte návody k použití. (Nemíchejte různé chemie dohromady). Po použití chemie se vždy dobře opláchněte. Nedpoceňujte ochranné prostředky. Na počátku se může zdát, že vám chemie s kůží nic nedělá, ale přesto můžete mít po pěti minutách úplně bílé ruce. Chraňte i oděv.
- U bazénu dávejte pozor nejen na děti, ale i na dospělé. Může se stát, že se i dospělýá traní, upande do bezvědomí a pak se může utopit stejně jako dítě.
- Skákání do bazénu je dosti nebezpečné. Pokud ho chcete praktikovat, pak radíme s dozorem dospělé osoby.
- Nenechte děti běhat okolo bazénu. Honění okolo bazénu je také velice nebezpečné z hlediska kluzkosti většiny dlažeb.
- Koupání v bouřce a za deště je přímo životu nebezpečné, pokud ovšem nemáte zastřešení.
- Pokud máte zastřesení bazénu, musíte dávat pozor na úžeh či úpal, protože většina zastřešení má solární efekt a je pod nimi v létě vysoká teplota. Vhodné je alespoň jeden segment nebo přední čelo sundávat a tím i provětrat prostor bazénu.
- Vysoká či nízká teplota v bazénu může také způsobit zdravotní potíže, např. křeče a utonutí.
- Dávejte pozor na děti, aby nepily vodu z bazénu.
- Zapletení do solární nebo jiné plachty může být životu nebezpečné - nebezpečí utonutí.
Přejeme vám pěkné letní počasí a potěšení z koupání!