0,- Kč
registrace / přihlášení: Zůstat přihlášen(a)
   

Jak na zelenou vodu

 

Voda je zakalená a špinavá
Zkontrolujte pH a hladinu chloru. Nebojte se přidat více chloru, než obvykle a nechte puštěnou filtraci klidně i několik dní dokud se vám nebude zdát, že je voda v bazénu opět průzračná. Sledujte tlak v čističce a popř. propláchněte filtr.
Pokud se vám bude zdát, že ani druhý den se voda nelepší, nalijte do vody při zapnuté filtraci vločkovač, leje se většinou rovnou před trysku nebo do skimmeru. Nechte zapnutou filtraci cca na 2-3 hodiny, aby se vločkovač důkladně ve vodě promíchal. Pak jí vypněte a nechte několik hodin, nejlépe přes noc usadit. Vločkovač nečistoty vysráží, větší a těžší vločky klesnou ke dnu, ty pak vysajte vysavačem dna, drobnější vločky se během filtrace zachytí v čističce. Nezapomeňte propláchnout filtr!

Voda nepříjemně zapáchá po chloru a dráždí oči.
Zní to protichůdně, ale ve vodě je malý obsah volného chloru. Změřte proto hladinu chloru ve vodě. Tyto nepříjemné chlóru podobné zápachy jsou zpravidla spojeny s pálením očí. Zápachy jsou způsobeny tvorbou chloraminů. Řešením je superchlórování, nebojte se tedy přidat vetší množství chlóru. Pálení očí a podráždění kůže a sliznice mohou kromě toho pocházet také z vody, u níž je špatně seřízena hodnota pH, tedy zkontrolujte i tu a popř. upravte (6,8 –7,4).

Voda je zelená. Stěny i dno jsou kluzké po usazených řasách Nejdříve odstraňte řasy ze stěn i dna vysavačem. Pozor, voda musí odtékat přímo do kanalizace a ne do filtru. Řasa by se v bazénu opět rozptýlila ! Přidejte větší množství chlóru, nebojte se vodu přechlorovat, při vyšší teplotě vody nad 24o C se chlor rychle odbourává, takže se nemusíte bát, že byste se nemohli dlouho koupat. Hodnotu pH zvyšte na horní hranici tzn. 7,4, chlór tak lépe působí na řasy a ničí je. Nechte filtraci stále zapnutou a kontrolujte tlak a pravidelně, klidně i několikrát denně filtr properte. Po 12 hodinách nalijte do bazénu stále při zapnuté filtraci zvýšené množství ALGicidu Algex nebo Algicid Alba Super – přípravky proti řasám. Odumřelé řasy pak odsajte vysavačem. Jakmile bude bazén opět čistý, pořádně propláchněte filtr.


Pozor - základním požadavkem pro udržení dobré vody v bazénu je kvalitní filtrační stanice o dostatečné kapacitě pro daný bazén. Bez dostatečného filtrování bazénu nelze dosáhnout trvale kvalitní vody!!!